Recenze ProtonVPN

8,8
Dobré
Náš verdikt: Naše testy ukazují, že ProtonVPN to s vaším internetovým zabezpečením, ochranou soukromí a svobodou myslí smrtelně vážně. Mají dobře navržené aplikace, které jsou nejen open-source, ale také jsou nezávisle kontrolovány. Jejich dlouhodobé předplatné může být dražší než většina VPN, ale získáte šířkou pásma neomezenou, funkcemi kvalitně zabezpečenou a rozsáhlou síť serverů a mnohem více.
Dostat ProtonVPN - Chraňte své soukromí!
Neomezený přístup k serverům z celého světa. Ta nejvyšší rychlost. Získejte nejlepší nabídku prostřednictvím našeho odkazu...
www.protonvpn.com/speciální-nabídka

Souhrnný přehled

Na rozdíl od některých sítí VPN vytvořených ze sklepů a ložnic ProtonVPN vyvinuli bezpečnostní experti, inženýři, vědci a vývojáři v CERNu v roce 2014. Začalo to ProtonMailem, největší, plně šifrovanou e-mailovou službou na světě, díky které jsou všechny vaše e-maily prakticky nečitelné pro kohokoli jiného než příjemce - dokonce ani ProtonMail nedokáže číst e-maily poslané skrze ProtonMail.

Skupinu však nezastavilo vytvoření superšifrované e-mailové služby, ale posunula hranice soukromí ještě dále s vývojem ProtonVPN. Společnost původně zaměřená na ochranu novinářů a aktivistů, kteří používají ProtonMail, nyní přináší stejnou online ochranu osobních údajů a zabezpečení pro lidi s ProtonVPN.

Sofistikované bezpečnostní funkce ProtonVPN, jako je dokonalé utajení, šifrování celého disku a zabezpečené hlavní servery, mohou působit, jako by byly určeny pro vládní úředníky nebo politické disidenty. Naše testy však odhalily, že je docela užitečná i pro běžné lidi, jako jste vy nebo já.

ProtonVPN zajišťuje, že vše, co děláte online, je plynulé a bez zpoždění - vítaná zpráva pro lidi, kteří nyní musí být například v izolaci. ProtonVPN vám také bez problémů zajistí přístup do školní sítě, pokud navštěvujete online výuku. Totéž platí pro lidi, kteří pracují z domova. Nakupujete online? Pomocí ProtonVPN jsme našli výhodné nabídky připojením serverů v různých zemích a porovnáním cen.

Celkově jsme spokojeni s rychlostí a výkonem. Může se pochlubit více než tisícem serverů, takže nebudete mít starosti s přetíženými servery a přetíženou sítí. Je kompatibilní téměř s každým zařízením a je vybaven dobře navrženými a intuitivními aplikacemi.

Soukromí / Anonymita

Bezpečnostní funkce ProtonVPN nejsou žertem, možná i proto, že za nimi stojí vědci z CERNu a MIT. Než se ponoříme hlouběji do bezpečnosti, probereme nejprve jejich postoj k ochraně soukromí. ProtonVPN se striktně řídí politikou no-logs. Podle jejich stránky Zásady ochrany osobních údajů „neukládáme informace o vašich připojeních ani navštívených stránkách. Z důvodu zabezpečení vašeho účtu a zajištění toho, že se přihlašujete skutečně vy, ukládáme jednoduché časové razítko nejnovějšího přihlášení k vašemu účtu. Opět připomínáme, že neukládáme žádné informace o tom, odkud jste se zaregistrovali, jak dlouho jste byli přihlášeni nebo odkud jste se přihlásili... “

Tuto zásadu můžete vidět v jejich transparentních výročních zprávách, ve kterých zveřejňují případy právních žádostí o vyžádání údajů uživatelů. ProtonVPN má navíc sídlo v Ženevě ve Švýcarsku - v zemi známé švýcarskými bankami a jejími přísnými zákony na ochranu soukromí. Dá se s přehledem říci, že ProtonVPN může být z hlediska ochrany soukromí tou nejlepší volbou.

Ani z hlediska bezpečnosti ProtonVPN nic nechybí. Mají všechny obvyklé protokoly, které už možná znáte: šifrování AES-256, IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Jejich funkce Perfect Forward Secrecy zaručuje, že vaše online transakce jsou zabezpečené, zatímco AdBlocker (NetShield) vás chrání před malwarem, sledovači webových stránek a rušivými reklamami.

Jedinečnost ProtonVPN spočívá ve funkci Secure Core, která zajišťuje bezpečnost vašeho připojení automatickým směrováním provozu přes více serverů před jeho skutečným cílem. Navíc jsou všechny jejich aplikace Open Source, takže si každý může ověřit, zda se neděje něco podezřelého.

Rychlost a spolehlivost

Mezi šifrováním a latencí VPN obvykle dochází ke kompromisu; čím vyšší je úroveň šifrování, tím více se snižuje rychlost internetu. Avšak toto úplně neplatí pro ProtonVPN. Před připojením k některému z jejich serverů jsme měli rychlost stahování přibližně 54 Mb/s. Po připojení k nedalekému americkému serveru se rychlost snížila na 39 Mb/s a přibližně 35 Mb/s při připojení k britskému serveru. I při zkouškách serverů po celém světě, jako například v Hongkongu a Japonsku, jsme stále dosáhli slušné rychlosti kolem 20 Mb/s. Sem tam jsme byli odpojeni, což může být trochu otravné, ale s výběrem z více než tisíce serverů by to neměl být problém. Závěrem je, že rychlost je dostatečná pro běžné procházení i hraní online her.

Platformy a zařízení

ProtonVPN podporuje více platforem a má aplikace pro Windows, Mac, iOS a Android. K dispozici je také beta aplikace pro většinu distribucí založených na Linuxu Debian a Fedora 33 a instalační pokyny pro různé routery. V závislosti na tom, na jaké úrovni předplatného se nacházíte, se může současné připojení zařízení pohybovat od 1 do 10.

windowsmaclinuxandroidioschromefirefox

Umístění serverů

I když je to jen sedm let, ProtonVPN se podařilo vybudovat působivou distribuci serverů. Se sítí 1 237 serverů v 55 zemích nabízí ProtonVPN rozsáhlé pokrytí napříč USA a evropskými zeměmi. Funguje také na místech, kde byste to očekávali nejméně, například v Indii, Číně, Spojených arabských emirátech, Hongkongu a dalších oblastech, které ostatní poskytovatelé VPN obvykle ignorují.

United Arab EmiratesArgentinaAustriaAustraliaBelgiumBulgariaBrazilCanadaSwitzerlandChileColombiaCosta RicaCyprusCzech RepublicGermanyDenmarkEstoniaSpainFinlandFranceGreeceHong KongHungaryIrelandIsraelIndiaIcelandItalyJapanKoreaLithuaniaLuxembourgLatviaMoldovaMexicoMalaysiaNetherlandsNorwayNew ZealandPeruPolandPortugalRomaniaSenegalRussian FederationSwedenSingaporeSloveniaSlovakiaTurkeyTaiwanUkraineUnited KingdomUnited StatesSouth Africa

Péče o zákazníka

ProtonVPN možná nemá nepřetržitou podporu, ale s jejich systémem jsme byli spokojeni. Poslali jsme jim zprávu prostřednictvím online formuláře a byli jsme překvapeni, že se nám ozvali dříve než za jeden den. To je docela milé překvapení vzhledem k tomu, že většině ostatních poskytovatelů to trvá několik dní, a to jen při velkém štěstí. Kromě toho mají sekci FAQ s užitečnými informacemi o nastavení, odstraňování problémů a další.

Ceny

Na rozdíl od standardního postupu VPN distributorů, ProtonVPN pracuje s funkcí stupňovaného předplatného. Taková funkce ve skutečnosti poskytuje prospěch uživateli, protože nabízí větší flexibilitu a umožňuje vám platit pouze za to, co potřebujete. ProtonVPN v současné době nabízí tři typy předplatného. Základní tarif stojí 90 Kč měsíčně a zahrnuje 2 připojení VPN, přístup k serverům v 55 zemích, vysokorychlostní připojení, přísné zásady no-logs a Adblocker (NetShield).

Stačí přidat dalších 90 Kč a upgradovat na plán Plus a získáte tři další připojení VPN plus Secure Core VPN a neomezené stahování. Plán Visionary může být za 530 Kč měsíčně pro průměrného uživatele trochu přemrštěný, ale poskytuje vám vše, co plán Plus a navíc to, že můžete připojit současně až 10 zařízení. To, za co opravdu platíte, je nejlepší úroveň ProtonMailu - 20 GB úložiště, 50 e-mailových aliasů, 10 e-mailových domén a 5 uživatelů na jednom účtu. K tomu navíc vaše předplatné zahrnuje zabezpečený adresář, soukromý ProtonCalendar a připravovanou skříňku souborů ProtonDrive. Pokud nemáte potřebu používat soukromý e-mail, pak je pro vás plán Plus víc než dost.
Dostat ProtonVPN - Chraňte své soukromí!
Neomezený přístup k serverům z celého světa. Ta nejvyšší rychlost. Získejte nejlepší nabídku prostřednictvím našeho odkazu...
www.protonvpn.com/speciální-nabídka
Napsat recenzi na ProtonVPN
Podělte se o své myšlenky, abyste pomohli ostatním.
Captcha
ProtonVPN Uživatelské Recenze
    Dostat ProtonVPN - Chraňte své soukromí!
    Neomezený přístup k serverům z celého světa. Ta nejvyšší rychlost. Získejte nejlepší nabídku prostřednictvím našeho odkazu...
    www.protonvpn.com/speciální-nabídka