Jak zkontrolujeme nejlepší VPN software


Nákup nejlepšího SOFTWARU VPN pro vaše potřeby je důležitý.

Proto chceme být 100% transparentní ohledně toho, jak testujeme a recenzujeme a jaké metody jsme použili k výběru nejlepších VPN programů pro rok 2024.

Používáme 5 různých faktorů k vytvoření celkového skóre a rozhodnutí o tom, který SOFTWARE VPN se dostane do našeho seznamu 10 nejlepších. Všech těchto 5 faktorů hraje roli, ale ne všechny jsou stejně důležité.

Proto se hmotnost na koncovém výsledku liší v závislosti na faktorech, které jsme testovali.

Zde je 5 hlavních faktorů a jejich relativní hmotnost v našem testovacím procesu:

1. Zabezpečení: Nejdůležitější, s hmotností 35%. Vybrali jsme VPN, které mají šifrování na vojenské úrovni, řadu protokolů (OpenVPN, L2TP, IKEv2 a další), ochranu proti úniku DNS a kill-switch.

2. Počet serverů a umístění: To je životně důležité, abyste mohli rychle surfovat odkudkoli anonymně. Dali jsme tomuto faktoru váhu 25 % v našem celkovém skóre.

3. Další funkce a kompatibilita zařízení: To zahrnuje funkce, jako jsou zásady bez protokolu, aplikace pro PC, Mac, iOS a Android, split tunneling a další. Dali jsme tomuto faktoru váhu 20% v našem celkovém skóre.

4. Hodnota za peníze: Většinou, stejně jako u všeho v životě, dostanete to, za co zaplatíte. Většina VPN softwaru je oceněna podobně, takže jsme tomuto faktoru dali váhu 10%.

5. Uživatelské recenze: I když jsou důležité, mohou být často zavádějící, protože všichni zpracováváme a rozumíme technologii odlišně. Dali jsme tomu váhu 10% z našeho celkového skóre.

Abychom se rozhodli pro skóre pro další funkce, kompatibilitu zařízení a hodnotu za peníze, analyzovali jsme nabídky všech různých poskytovatelů VPN, které jsme testovali. Tyto informace jsou nejlépe převzaty přímo ze zdroje.

Informace o recenzích uživatelů pocházejí z TrustPilot, Obchodu Google Play a našich vlastních uživatelských recenzí.

Pokud jde o cenu, naším hlavním zájmem je flexibilita a hodnota. Služby, které nabízejí pouze jeden, drahý plán, nejsou skvělou volbou. Žijeme ve věku à la carte služeb, kde je většina spotřebitelů zvyklá na měsíční poplatky.

Průměrný měsíční poplatek za 10 nejlepších VPN, které jsme zkontrolovali, se od tohoto psaní pohybuje kolem 9,80 $. Mnozí přicházejí pod toto číslo a několik jde nad. Ty, které stojí víc, samozřejmě musí ospravedlnit své tučné cenovky.

Hodnota je trochu složitější, ale věříme, že jedno předplatné VPN by mělo splňovat určitá kritéria. Musí zahrnovat pokrytí nejméně pěti současných zařízení, což je průměr pro průmysl. Musí pracovat na více platformách, včetně mobilních zařízení. A jedno předplatné musí fungovat pro různé platformy – to znamená, že placení předplatného pro váš Mac by vám také mělo získat funkce iPhone VPN. Pokud vás VPN nutí skákat přes obruče a platit navíc za zabezpečení všech různých zařízení ve vaší domácnosti, není to dobrá hodnota.